بازرگانی زمانی
خانه / فیلتر روغن / فیلتر روغن ماشین / چرا فیلتر روغن در ماشین مهم است؟

چرا فیلتر روغن در ماشین مهم است؟

آیا می دانید که چرا فیلتر روغن در یک ماشین بسیار مهم است؟ آیا می دانید فیلتر روغن چگونه کار می کند؟ بهترین فیلتر روغن برای خودرو کدام است؟
بیشتر افراد از اهمیت فیلتر روغن در خودرو و نحوه کار آن در یک ماشین با خبر نیستند. و اکثریت آنها در هنگام سرویس های دوره ایی خودرویشان بر طبق عادت دست به تعویض فیلتر روغن می زنند نه با علم اینکه فیلتر روغن و روغن در یک خودروی در حال حرکت کیفیت، پایداری، عملکرد و بسیاری از مزایای دیگر را در موتور خودرو منجر می شوند و در طولانی مدت عمر و کارکرد موتور را نیز بالا می برند.

اهمیت فیلتر روغن

اهمیت فیتر روغن خودرو

فیلترهای روغن دارای شرایط عملکردی بسیار مهمی هستند. اگر فیلتر روغن شما دارای کیفیت پایین باشد، می تواند عمر موتور شما را کاهش داده و باعث خرابی قطعات دیگر شود. این بخش کوچک از سیستم روغن کاری نقش مهمی در حفاظت از موتور خودرو در برابر فرسایش زودرس ایفا می کند.
تمامی قطعات در حال حرکت در موتور ماشین نیاز به روغن تمیزی دارند که به درستی آنها را روغن کاری کند. اما براده ها و ذرات کوچکی ناشی از سایش فلزات در بخش های مختلف موتور در حال کار وجود دارند. اگر این ذرات کوچک از طریق روغن منتقل شوند، امکان دارد که باعث گرفتگی کانالهای روغن کاری و یا در تماس با سطح های روغن کاری در نهایت سبب فرسایش موتور شوند. یک فیلتر روغن با کیفیت از این فرسایش جلوگیری خواهد کرد. و سبب می شود روغن تمیز و بدون کوچکترین ذره ایی از طریق فیلتر عبور کند و مانع از آسیب رساندن به قطعات موتور می شود.

کیفیت فیلتر روغن

فیلتر روغن باکیفیت

یکی از استانداردهای مورد استفاده برای تعیین کیفیت یک فیلتر روغن راندمان فیلتراسیون در به دام انداختن ذرات است. به عبارتی دیگر اندازه گیری ذرات با قطر های مختلفی که در فیلتر روغن به دام انداخته می شوند. در فیلتر های مارک دار که توسط سازند های معتبری ساخته می شوند راندمان فیلتراسیون در فیلتر را توسعه داده شده است. یعنی در این فیلتر روغن ها قادر به گرفتن تمامی ذرات بزرگتر از ۲۵ میکرون (اندازه قطر موی سر انسان حدود ۷۰ میکرون است) و حتی ذرات با قطر کوچکتر را با در صد بسیار بالایی به دام انداخت.
یک فیلتر روغن با کیفیت می تواند در کیلومتر های بیشتری به نسبت فیلترروغن های معمولی با اطمینان کامل به خوبی و بدون هیچ مشکلی کار کند. اما نباید راننده از تعویض فیلتر روغن غفلت و سهل انگاری کند چرا که گرفتگی فیلتر روغن آسیب های زیادی را به موتور خودرو می زند.
پس افراد برای افزایش طول عمر موتور خودروی خود حتی الامکان باید از فیلتر روغن های باکیفیتی که توسط کارخانه های معتبر ساخته شده است استفاده کنند.
مصرف کنندگان می توانند انواع فیلتر های خارجی و ایرانی اصل را از طریق سایت اینترنتی سفارش داده و با نصب این فیلتر ها بر روی ماشین هایشان با خیال آسوده تری به سفر های دور و دراز خود بروند.
منبع: لوازم اتومبیل ایران

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
حمید زمانی
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09120918262
شماره تلفن ثابت:02149279930
پاسخگویی واتس اپ کلیک کنید
آدرس کانال: Irans_oil_filter_Market@
پست الکترونیکی: zamani.oil.co@gmail.com

مطلب پیشنهادی

فیلتر خودرو

مرکز پخش فیلتر روغن ماشین

مرکز پخش فیلتر روغن ماشین سازی عرضه می کند. خرید و فروش این محصول در …

پاسخی بگذارید

بازرگانی زمانی